Magdalena Zawadzka​

Wybitna aktorka. Legenda polskiego teatru, filmu i estrady. Jest absolwentką warszawskiej PWST (1966). Debiutowała już w 1962 roku w filmie “Spotkanie w Bajce”. Wielką popularność przyniosła jej roli Basi w filmie „Pan Wołodyjowski”. Wykreowała wiele znakomitych ról w filmach i serialach. Można ją podziwiać na deskach najlepszych teatrów Warszawy.

Całym sercem wspieram kampanię społeczną „AkcjaLaparoskopia pl”.

Celem kampanii jest zbudowanie świadomości polskich kobiet, że zgodnie ze światowymi standardami większość operacji kobiecych nie wymaga radykalnych ingerencji chirurgicznych w nasze ciało. Operacje laparoskopowe są możliwe w około 90% przypadków. Zapewniają one szereg korzyści dla operowanych kobiet i tego Drogie Panie musimy być świadome. Kobiece przypadłości dotykają nas w każdym wieku, także wieku dojrzałym. Żyjemy coraz dłużej, ale długie życie powinno być też życiem komfortowym. Jest bardzo wiele schorzeń na które cierpimy i które dzięki wynalezieniu laparoskopu możliwe są diagnozowania i wyleczenia w mało inwazyjny sposób. Szczególnie znaczenie ma to dla pań w wieku dojrzałym, dla których szybka rehabilitacja pooperacyjna jest bardzo istotna. Po zabiegach laparoskopowych w zasadzie nie zażywamy dodatkowych leków. Nie ryzykujemy więc konfliktu z innymi lekami, które na co dzień zażywamy.

AkcjaLaparoskopia.pl to także apel do lekarzy o wspieranie edukacji we własnym środowisku. Chodzi o wyszkolenie jak największej rzeszy chirurgów, którzy opanują te nowoczesne techniki operacyjne.

Trzymam kciuki aby kampania miała jak najszerszy zasięg. Jej sukces będzie sukcesem i korzyścią dla nas wszystkich.

Pozdrawiam serdecznie
Magdalena Zawadzka