Twórcy akcji

Dzień dobry!

Nazywam się Andrzej Morawski. Jestem doktorem nauk medycznych, specjalistą ginekologii i położnictwa, profesorem nadzwyczajnym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Bytomiu. Przez kilkadziesiąt lat kierowałem z sukcesami znaczącymi klinikami ginekologiczno-położniczymi w Niemczech. Niedawno wróciłem do Polski na stałe i ze zdziwieniem odkryłem, że w dziedzinie ginekologii operacyjnej nowe techniki zabiegowe są jeszcze wciąż bardzo mało znane i stosowane, ze stratą dla Polek.

Postanowiłem stworzyć akcję społeczną pod tytułem: akcjalaparoskopia.pl.
Celem akcji jest popularyzacja wiedzy wśród kobiet w Polsce na temat nowoczesnych możliwości leczenia operacyjnego w ginekologii. Przez nowoczesne możliwości operacyjne rozumiem takie operacje, które nie powodują ogromnej traumy dla kobiecego organizmu, rozległych ran operacyjnych oraz długiej rekonwalescencji pooperacyjnej.

Jeżeli w efekcie działań akcji akcjalaparoskopia.pl wzrośnie liczba małoinwazyjnych operacji w zakresie chorób kobiecych w Polsce, osiągniemy cel. Oznaczać to będzie, że polska ginekologia dołączy do poziomu najbardziej rozwiniętych krajów świata, gdzie liczba operacji małoinwazyjnych przeprowadzanych u kobiet dochodzi do 90%.

A więc do działania! Nie dajmy sobie otwierać brzucha, jeżeli nie ma do tego twardych wskazań medycznych! Wymagajmy leczenia małoinwazyjnego wszędzie tam, gdzie jest to możliwe! Zachęcam do zapoznania się z krótkimi informacjami zamieszczonymi na tej stronie – będzie ona sukcesywnie rozbudowywana. Zapraszam do akcji wszystkie osoby, którym zależy na lepszym zdrowiu kobiet w Polsce!

Dzień dobry!

Nazywam się Zofia Borowiec. Jestem doktorem nauk medycznych, specjalistką ginekologii i położnictwa, na co dzień pracuję lecząc kobiety, diagnozując niepłodność, prowadząc ciąże aż do rozwiązania, a także wykonując wiele różnych zabiegów operacyjnych. Moja fascynacja laparoskopią rozwijała się od moich pierwszych kroków w świecie ginekologii, jednak nabrała energii w ostatnich latach.

Możliwości jakie daje operowanie pacjentek w Zespole, który jest przekonany o wartości laparoskopii, który dąży do ciągłego ulepszania warunków sali operacyjnej, szkoli się i naprawdę „żyje laparoskopią ”- są naprawdę ogromne. Regularnie odbywam szkolenia laparoskopowe w Polsce i za granicą, rozmawiam z pasjonatami laparoskopii z całego świata. Pracując z wieloma doświadczonymi operatorami, a przede wszystkim z dr n. med. Andrzejem Morawskim, mam okazję codziennie podziwiać i doskonalić się w chirurgii laparoskopowej. Moim dążeniem jest umożliwienie pacjentkom dostępu do nowoczesnych metod dla ich zdrowia i bezpieczeństwa. Każdy zabieg jest inny, każdy wymaga indywidualnego podejścia – i każda pacjentka, która po zabiegu wraca do zdrowia, to wielka radość, która motywuje do dalszej nauki.

Czy to jest czas na „akcjalaparoskopia.pl” ? Z kobiecego punktu widzenia uważam, że nie ma innej drogi – i zapraszam do kontaktu. Ten czas jest teraz.